Dla dziecka światem bezpiecznym jest świat , który już zna.

Pierwsze tygodnie w przedszkolu bywają trudne zarówno dla dzieci jak i rodziców

dlatego warto przygotować się na powitanie przedszkola

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci w wieku od 1 do 4 lat "Mały PUCHatek". Podczas 2-godzinnych zajęć  dziecko razem z mamą lub tatą bierze aktywny udział w zabawach ruchowych, muzycznych, plastycznych. Aktualna promocja: osoby, które zapiszą dziecko do końca marca 2015 r. korzystają z zajęć adaptacyjnych bezpłatnie do końca czerwca.

Zajęcia odbywają się w przedszkolu, w każdą SOBOTĘ OD 10.00-12.00

Co dają jakie zajęcia dzieciom?

Poczucie bezpieczeństwa , bo wkroczą w świat, który już nie jest całkiem obcy,  zrealizują potrzebę kontaktu z rówieśnikami, umożliwią  zapoznanie się z naszymi „ ciociami",zabawkami,przedszkolnymi salkami, placem zabaw oraz zachęcą dzieci do  życia przedszkolnego co ułatwi późniejsze rozstania z mamą i tatą.

Co dają zajęcia adaptacyjne rodzicom?

Umożliwiają nabranie zaufania do osób, którym powierzają dzieci,przybliżają sposoby realizacji założeń programowych, form i metod pracy z dziećmi, pokazują jak dziecko funkcjonuje w nowej grupie oraz pozwalają ocenić czy dziecko jest gotowe do zostania przedszkolakiem.

W roku przedszkolnym 2014/15 proponujemy:

Kwiecień:

I Zajęcia "Kolorowa Wiosna"

Podczas zajęć będziemy witać wiosnę kolorową chustą  i motylkami, które sami zrobimy. Nauczymy się piosenki pt. "Wiosno, Wiosno", wykorzystując instrumenty muzyczne oraz pobawimy się w zabawy paluszkowe.

II Zajęcia "Dzień dobrych manier"

Uprzejmość- to trudna sztuka, lecz czasu na nią nie szkoda. Za nią  Cię spotka nagroda, choćbyś jej nawet nie szukał.Podczas zabaw i zajęć będziemy uczyć  zasad Dobrego Wychowania, namalujemy  ordery uśmiechu oraz poskaczemy przez płotki i hula-hop.

III Zajęcia "Dzień Ziemii"

W ostatnią sobotę Kwietnia będziemy świętować "Dzień Ziemii", wykonując z masy solnej kulę Ziemską, z papierowych gazet okrągłe kule. Poznany figury geometryczne oraz utrawalimy piosenkę "Wiosno, Wiosno".

Maj:

I Zajęcia "Płyniemy na daleki ląd"

Zamienimy się w piratów, którzy będą podróżować po  całym świecie statkiem, czyli naszą chustą. Odwiedzimy kontynenty: Afrykę, gdzie zrobimy kangurki oraz Amerykę Północną, w której przedrzemy się przez gąszcza i zielone  trawy.

II Zajęcia "Na łące"

Poznamy owady, ktore zamieszkują łąkę, będziemy naśladować ich ruchy i odgłosy oraz zrobimy małą pszczółkę.

III Zajęcia "W warsztacie małego Artysty"

Zamienimy się w artystów: malarzy, którzy będą malować farbami na papierze, zrobimy czapki malarskie oraz pobawimy się w układanki  obrazkowe.

IV Zajęcia "Skarby z dna Morza"

Poznamy skarby i tajemnice Morza Bałtyckiego,posłuchamy szumu muszelek oraz poogladamy ilustracje zwierząt w wodach morskich.

Dla Dzieci, które dołączają do grona „ puchatkowych przedszkolaków”  organizowane są w ostatnich trzech dniach sierpnia zajęcia adaptacyjne.
     Rodzice podczas zajęć mają okazję przekazać wychowawcy informacje dotyczące dziecka, otrzymać informacje na nurtujące pytania.

WYPRAWKA DZIECKA ADAPTACYJNEGO:

• Obuwie na zmianę – kapcie
• Teczka typu neseserek na prace plastyczne,
• Fartuszek malarski lub ubranko z przeznaczeniem do malowania, które może się pobrudzić.

ZAPRASZAMY