4 LUTY  DZIEŃ RADIA

Podczas warsztatów radiowych zaprosimy do wspólnej zabawy p. Monikę (instruktora zajęć rytmicznych), która zaprezentuje nam ćwiczenia z zakresu emisji głosu, nauczy nas  wskazywać różnicę między rytmem a melodią oraz zachęci nas do śpiewu na głosy. Przekonamy się, co można zrobić, żeby zmienić barwę głosu i nagramy wspólnie refren piosenki, która stanie się naszym „Puchatkowym hymnem”. Tego dnia przybliżymy sobie nazwy  i wygląd instrumentów oraz podejmiemy próby stworzenia mini orkiestry grupowej. Dzień będzie pełen pięknych dźwięków i zabaw taneczno-ruchowych.

--------------------------------------------
5 LUTY       WYCIECZKA DO TEATRU LALKA „ALICJA W KRAINIE CZARÓW”

5 lutego zapraszamy Starszaki - Misie, Skrzaty i Kaczorki na teatralną adaptację Alicji w Krainie Czarów - Lewisa Carrolla jest opowieścią o dwóch, często nieprzystających do siebie, światach.
Świat dorosłych, oglądany z perspektywy dziecka, wydaje się niezrozumiały. Przestawienie w doskonały sposób ukazuje, jak dziecko, w swojej szczerości, potrafi ów dziwny Świat rozszyfrować. Wyjazd o godzinie 9.50. Planowany powrót do przedszkola o godzinie 12.45 na obiad.
----------------------------------------------------------

14 LUTY                              WALENTYNKI
Walentynki to czas wyjątkowy, dlatego obchodzić będziemy go w sposób szczególny. Tego dnia w przedszkolu szukać będziemy odpowiedzi na pytania - Skąd wziął się symbol serca?   Co dawniej oznaczało „Kocham Cię” i dlaczego tak bardzo lubimy walentynkową tradycję obdarowywania się kartką z  życzeniami. 14 lutego nie zabraknie życzliwości i uśmiechu.  Ponadto zachęcimy wszystkie przedszkolaki do przygotowania laurek dla ukochanych rodziców oraz rodzeństwa i wysłuchamy wielu wierszy i opowiadań o miłości.  Zachęcamy, by w tym dniu Przedszkolaki ubrały się na czerwono
17 LUTY                                 DZIEŃ KOTA
Z ogromną radością pragniemy zaprosić kocie piękności, by  po raz kolejny odwiedziły nasze przedszkole. Przedszkolak , który przyjdzie do Puchatka ze swoim kotkiem, będzie miał okazję wcielić się w rolę eksperta i  podzielić się wiedzą na temat opieki nad mruczkiem. Podczas dnia kota poznamy również wiele ciekawostek dotyczących ich ras i zachowań  oraz spróbujemy  określić, czy tak jak ludzie mają różne charaktery.  Zwrócimy również uwagę na właściwe postawy wobec zwierząt i wysłuchamy opowiadań, których bohaterami są koty. To będzie bardzo inspirujący dzień.

25 LUTY                              DZIEŃ PĄCZKA

W ostatnim tygodniu lutego pochylimy się nad tradycją tłustego czwartku. Przedszkolaki, będą miały okazję degustować tłustoczwartkowe wypieki, przekonać się, co się dzieje z drożdżami pod wpływem ciepła i nauczyć się rymowanek oraz wierszy związanych  z tematem dnia. Poznamy również tradycyjne pączki z całego świata oraz nietypowe kompozycje smakowe np. muffiny z beconem. Podsumowując dzień stworzymy przestrzenne prace plastyczne, by ozdobić nimi galerię i zachęcić rodziców do wspólnego wykonania  aromatycznych pączków w domu.

---------------------------------------------------------
26 LUTY         WYCIECZKA DO TEATRU LALKA „KRAWIEC NITECZKA”

26 lutego zaprosimy grupy Smoków, Słoneczek oraz Żabek  na spektakl, będący odzwierciedleniem  baśni Kornela Makuszyńskiego „Krawiec Niteczka”. Droga, jaką odbywa tytułowy bohater pełna będzie przygód  i przeniesie widzów do niezwykłej  pracowni  krawieckiej , w której radość   i odwaga wezmą górę nad smutkiem. Wierzymy, że miło spędzimy czas, a przedstawienie, które zostało nagrodzone  za reżyserię dla Jarosława Kiliana oraz za muzykę dla Grzegorza Turnaua na 17 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dziecięcych Banja Luka 2018 (Republika Serbska) nas zachwyci.
Wyjazd o godzinie 8.35. Planowany powrót na godzinę 12.15.

Warsztaty ekologiczne
W lutym podczas zajęć ekologicznych Przedszkolaki poznają niezwykłe umiejętności zwierząt, polegające na dostosowaniu się do niesprzyjających warunków pogodowych ( mrozu, zimna                           i braku pożywienia). Wyjaśnimy znaczenie terminów migracja, hibernacja i mimikra. Poznamy, na czym polega strategia przetrwania zwierząt, które w trudnych warunkach całkowicie zmieniają dietę i tryb życia. Zachęcamy Kaczorki, Skrzaty i Misie, by przyniosły książki przyrodnicze, które wzbogacą tematyczny kącik i skłonią Przedszkolaki do spontanicznego pogłębiania wiedzy ekologicznej.

Lutowe spotkanie z psychologiem
Rodziców, który wyrażają chęć, by w lutym uczestniczyć w indywidualnych konsultacjach z psychologiem, prosimy o zapisania się w biurze w budynku P1. Jednocześnie informujemy, że konsultację  trwać będą 30 minut. Zwracamy się z prośbą, by z wyprzedzeniem poinformować  nas drogą mailową o ewentualnej rezygnacji, dając jednocześnie szansę skorzystania z terminu innemu z Rodziców, dziękujemy.