3 PAŹDZIERNIKA WYCIECZKA DO PRACOWNI CERAMICZNEJ AGNIESZKI BEER
Tygryski, Miski i Kociaki

Dzieci z grup Tygrysków, Miśków i Kociaków pojadą na wycieczkę do miejsca, w którym do tej pory bywały tylko ich gliniane dzieła, czyli do pracowni Ceramicznej pani Agnieszki Beer.
Pani Agnieszka zajmuje się pracą twórczą, jest artystką, której prace pojawiły się m.in. w filmie „Rozmowy nocą”, gdzie ważną rolę odegrały jej anioły. Maluje obrazy, które są elementem scenografii w serialach.
Występuje w różnych programach telewizyjnych, gdzie prowadzi zajęcia artystyczne.
W czasie wizyty w pracowni dzieci wezmą udział w zajęciach ceramicznych prowadzonych przez Panią Agnieszkę, a także zobaczą wyposażenie takiej pracowni i piec ceramiczny. Poznają szczegóły powstawania dzieł z gliny.

Informacja dla Rodziców: Wyjazd o godz. 9:00

8 PAŹDZIERNIKA      EKOPROJEKT

Pani Kasia Antolak przeprowadzi Ekoprojekt. Tym razem będą to zajęcia pt. „Kto chodzi po lesie kosz grzybów przyniesie”. Dzieci poznają grzyby jadalne i trujące.
Podczas warsztatów dowiemy się m.in. jak zbudowany jest grzyb, czy wszystkie grzyby mają kapelusze i czy grzyby potrafią oddychać. Zauważą i nazwą cechy charakterystyczne różnych rodzajów grzybów i odpowiedź sobie na kontrowersyjne pytanie: czy warto jeść grzyby?

10 PAŹDZIERNIKA     DZIEŃ UŚMIECHU

Z okazji Dnia Uśmiechu pragniemy zapewnić wszystkim dzieciom wspaniały radosny dzień. Zaprosiliśmy w związku z tym do naszego przedszkola wyjątkowego gościa- jest nim Pan Kluseczka, który postara się wprawić w dobry nastrój każdego Malucha i Starszaka  Występy Klauna Kluseczki  to niezwykły pokaz iluzji, żonglerki, ekwilibrystyki i akrobatyki. To więcej, niż zwykły występ, na którym można zrywać boki. To niezwykły pokaz na światowym poziomie.
15 PAŹDZIERNIKA      DZIEŃ NAUCZYCIELA

15 października obchodzimy uroczysty dzień Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszym przedszkolu tradycyjnie jedna z grup przygotuje przedstawienie, na które zaproszeni będą wszyscy nauczyciele wraz z dziećmi. Tym razem przygotowania aktorskie rozpoczęły Tygryski

Informacja dla Rodziców: Będzie nam niezwykle miło, jeśli dzieci w tym dniu przyjdą ubrane na galowo, gdyż podkreśli to rangę naszego święta

17 PAŹDZIERNIKA    WYCIECZKA DO CHATKI SPEŁNIONYCH MARZEŃ

Skrzaty, Kaczorki, Tygryski, Miśki i Kciaki

Dzieci z grup 4, 5 i 6 latków pojadą na wycieczkę do Chatki Spełnionych Marzeń, gdzie wezmą udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka.
Jesienią, nad polskimi wsiami unosi się smakowity zapach pieczonych w ognisku ziemniaków. Mamy ochotę spróbować jak smakują i pobawić się w ziemniaczane zabawy. Podczas interaktywnego spektaklu Królowa Marysieńka i Tajemniczy Podróżnik w Czasie opowiedzą dzieciom skąd pochodzą ziemniaki i jak znalazły się na polskich talerzach. Pokażemy też jak zrobić ziemniaczane dzieło sztuki i wystartujemy w ziemniaczanej olimpiadzie.
Informacja dla Rodziców: Wyjazd o godz. 9:00

23 PAŹDZIERNIKA    PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKÓW

wszystkie dzieci z grup 2 i 3 latków będą miały uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Nie obędzie się bez piosenek, wierszyków i tańców. Na koniec każdy złoży uroczystą przysięgę „Przedszkolaka Puchatka” i zostanie odznaczony zaczarowanym ołówkiem. Pasowanie jest uroczystością wewnętrzną w przedszkolu. Poprosimy o ładne, galowe ubranie dzieci z grup Żabek, Smoków i Słoneczek.

Informacja dla Rodziców: Pasowanie jest wydarzeniem wewnętrznym, bez udziału Rodziców, który, biorąc pod uwagę krótki okres adaptacji, mógłby zakłócić uroczystość.

19 - 24 PAŹDZIERNIKA       DZIEŃ KUNDELKA

To dni kiedy tradycyjnie organizujemy zbiórkę darów dla zwierząt z zaprzyjaźnionego schroniska w Milanówku. Jest to miejsce, które otacza opieką głównie bezdomne psy, ale mają także koty. Jak co roku w imieniu potrzebujących zwierząt zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w postaci: karmy suchej i mokrej dla zwierząt- brakuje szczególnie mokrej karmy. Panie opiekujące się zwierzętami także proszą o koce na zimę, gdyż podobno w tym roku czeka nas sroga zima, a zwierzęta są w kojcach na powietrzu. Każdy koc w budzie z pewnością pomoże przetrwać zimę. Pieskom potrzebne są także preparaty przeciw kleszczowe. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc. Wiemy, że zawsze możemy na Państwa liczyć.
25 PAŹDZIERNIKA na podsumowanie akcji pomocy odbędzie się Dzień Kundelka, kiedy to przyjadą do nas Panie ze schroniska ze swoimi pupilami i opowiedzą dzieciom o zwyczajach psów i opiece nad nimi. Odbędzie się także przekazanie darów na ręce pracowników schroniska
30 PAŹDZIERNIKA      BAL JESIENNY

Zapraszamy wszystkie dzieci na niesamowity i kolorowy bal jesienny.
Będą konkursy, zabawy i wesołe tańce oraz pląsy. Zrobimy także pokaz jesiennej mody. Zapraszamy Państwa do przygotowania dla dzieci strojów inspirowanych bogactwem jesiennych darów, leśnych zwierząt .  Zachęcamy do wykorzystania kolorowych liści, jarzębiny, kasztanów, żołędzi, czy też wykonania np. Spódniczki z krepiny, czy wesołej muchy do koszuli.

Informacja dla Rodziców: prosimy o przygotowanie dzieciom jesiennych strojów balowych