5 MARCA                    TEATRZYK „BRZYDKIE KACZĄTKO”
 Zapraszamy na przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko”  w wykonaniu aktorów z grupy teatralnej Prima. Wraz z grupą aktorów prześledzimy losy małego łabędzie i dowiemy się, jak skończyła się ta wspaniała opowieść. W czasie występu nie zabraknie śpiewu i muzyki na żywo. Całości obrazu dopełnią piękne stroje i dekoracje.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7 MARCA                 WYCIECZKA ZŁOTOKŁOS, STRAŻ POŻARNA,  WARSZTATY KULINARNE
                                                                 Słoneczka, Żabki, Kociaki
Weźmiemy udział w ciekawych zajęciach kulinarnych -pieczenie pizzy.
Dzieci zapoznają się również ze sztuką nakrywania stołu i serwowania potraw. Poznają zasady dobrego zachowania przy stole podczas przyjęć i spotkań rodzinno-towarzyskich.
Zajęcia są interaktywne. Dzieci bawiąc się, uczą się nabywać umiejętności kulinarnych pod nadzorem miejscowego kucharza.
Przyjazna atmosfera sprzyja rozbudzaniu zamiłowania do gotowania i rozwijaniu kreatywności w tworzeniu „dzieł kulinarnych'.
Zajęcia inspirują dzieci do samodzielnej pracy, rozwijają zdolności twórcze, pobudzają wszystkie zmysły do działania.
    Dodatkową atrakcją jest piesza wycieczka do pobliskiego budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie dzieci będą mogły zapoznać się z odpowiedzialną pracą strażaków, oraz posiąść podstawową wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

Informacja dla Rodziców: Wyjazd na wycieczkę o godz. 8.15. Powrót ok.15.00. Śniadanie 7.45

8 MARCA                    DZIEŃ KOBIET
Tego dnia pomyślimy w szczególny sposób o miłych dziewczynkach i paniach z naszego najbliższego otoczenia. Chłopcy w każdej grupie złożą życzenia dziewczynkom, nie obędzie się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. Dzieci wykonają prace plastyczne zadedykowane paniom. Z dziewczęcych buź uśmiech nie zejdzie przez calutki dzień, a chłopcy staną się prawdziwymi gentelmanami.
Wszystkie panie i dziewczynki podziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.
12 MARCA                     WARSZTATY PODRÓŻNICZE MIĘDZY NAMI INDIANAMI
Indianie to rdzenni mieszkańcy Ameryki, nazwani tak przez Krzysztofa Kolumba, który odkrywając nowy kontynent przekonany był, że dopłynął do Indii. Żyli w obu Amerykach, w Ameryce Północnej – m.in. Apacze, Czarne Stopy, Siuksowie, natomiast w Ameryce Południowej – Majowie, Aztekowie i Inkowie. Wśród atrakcji przewidzianych na ten dzień znajdą się m.in.: CEREMONIA NADANIA IMION I MALOWANIA TWARZY, OBRADY NAD NAZWĄ PLEMIENIA, STWORZENIE TOTEMU– to drewniana rzeźba albo rysunek zwierzęcia, rośliny lub przedmiotu uważane przez ludy pierwotne za uosobienie przodków, duchów opiekuńczych i otaczane czcią. ZAKLINANIE DOBREJ POGODY- tradycja „tańca deszczu”. BUDOWA TIPI, ZDOBYWANIE INDIAŃSKICH SPRAWNOŚCI: SKRADANIE SIĘ i wiele innych fantastycznych Indiańskich zabaw.

14 MARCA               WYCIECZKA ZŁOTOKŁOS, STRAŻ POŻARNA, WARSZTATY KULINARNE
                                                   Kaczorki, Skrzaty, Miski, Tygryski

19 MARCA     GOŚĆ SPECJALNY – KATARYNIARZ WARSZAWSKI

Odwiedzi nas Kataryniarz Warszawski. Jest to praktycznie jedyny zawodowy kataryniarz w kraju. Zaprosi on nasze dzieci na nietypowe przedstawienie. Dzieci dowiedzą się o budowie katarynki cały czas biorąc czynny udział w programie. Zaśpiewają wraz z katarynką melodie przedszkolne, zatańczą. Przyjedzie wraz z nim wielka, żywa papuga ara, bez klatki, stanowiąc osobną atrakcję. Na zakończenie dzieci same zagrają na katarynce.

21 MARCA                    POWITANIE WIOSNY

Przedstawienie w wykonaniu „Nauczyciele dzieciom”

Pierwszy dzień wiosny w naszym Przedszkolu jest to Dzień Zielony, a więc  zachęcamy, aby tego dnia wszystkie dzieci przyszły do Przedszkola ubrane na zielono.
Nasze Panie Nauczycielki zamienią się w aktorki i wystąpią w przedstawieniu z cyklu
                                „Nauczyciele- dzieciom” pt. „Witaj Wiosno”.

23 MARCA                    DYŻUR PSYCHOLOGA
odbędzie się dyżur psychologa, Pani Darii Tarki dla Rodziców. Możliwość skorzystania z konsultacji za pośrednictwem biura przedszkola.

26 MARCA- 30 MARCA                  TYDZIEŃ WIELKANOCNY

Święta Wielkanocne są dla nas wspaniałą okazją zabawy kolorami i formami. Ilość symboli świątecznych jest tak duża, że chcemy przez jeden tydzień skupić się głównie na działaniach plastycznych. To wyjątkowy czas, kiedy wszystkie grupy będą pracować intensywnie pod względem wykonywania ciekawych kolorowych prac plastycznych. Będziemy robić koszyczki wielkanocne, zasiewać owies, wykonywać kartki świąteczne i oczywiście ozdabiać pisanki.