02 STYCZNIA                   TEATR GULIWER PRZEDSTAWIENIE  PT.„GWIAZDKA”
                                                                          Słoneczka, Żabki, Kociaki

08 STYCZNIA                  WARSZTATY PODRÓŻNICZE pt.  „CHIŃSKIE WYNALAZKI”

Na warsztatach „Chińskie Wynalazki” dzieci będą mieć okazję:
• Nauczyć się kilku zwrotów po chińsku i zaśpiewać chińską piosenkę
   Liang Zhi Lao Hu.
• Zobaczyć, jak powstaje „makaron długiego życia” - 索面.
• Dowiedzieć się, jakie popularne używane dzisiaj przez nas rzeczy
  wymyślili Chińczycy.
• Spróbować operować oryginalnymi chińskimi pałeczkami.
• Przymierzyć chińskie tradycyjne stroje, pooglądać kolorowe parasolki
  i wachlarze.
Odkrywamy Chiny poprzez mnóstwo wynalazków odkrytych lub zaprojektowanych przez Chińczyków, które do dziś dnia są bardzo popularne i często towarzyszą nam na co dzień. Czemu służył Mur Chiński? Jak robi się makaron? Jak powstał kompas? Na te inne pytania poszukamy odpowiedzi.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9 STYCZNIA                        DZIEŃ KOSMOSU

Tego dnia obchodzimy Dzień Kosmosu. Dowiemy się co to są planety, układ słoneczny, skafander, UFO czy orbita?
Która z planet jest najmniejsza, a która największa? Czym jest ruch orbitowy?
Na te i inne pytania uzyskamy odpowiedzi w czasie Dnia Kosmosu. Na koniec zaprojektujemy swoją rakietę oraz planetę. Zajęcia w tym dniu przygotują nas do wycieczki, która będzie miała charakter wyprawy eksperckiej i odbędzie się następnego dnia.

10  STYCZNIA                 WYCIECZKA DO DOMU KULTURY ŚWIT
                                                  Tygryski, Miśki, Słoneczka, Kociaki, Żabki

Dzieci z grup Tygryski, Miśki, Słoneczka, Kociaki i Żabki wyjadą na wycieczkę do Domu Kultury Świt. Wezmą tam udział w wykładzie multimedialnym w jednym ze spotkań z cyklu „Spotkania z astronomią” pt.: „Ziemia nasz wielki statek kosmiczny”. Spotkanie poprowadzi dr Agnieszka Krawczyk. Astronom, absolwentka Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się jak w stanie nieważkości wyglądają codzienne czynności, takie jak branie prysznica, spożywanie posiłków, spanie czy choćby korzystanie z toalety. Dzieci będą mogły przekonać się, że nawet w najmniejszym stopniu nie są one podobne do tych samych czynności, które wykonujemy na Ziemi. Usłyszymy ponadto w jaki sposób astronauci przygotowują się do lotu w kosmos, kto może zostać astronautą i jak wygląda dzień na stacji kosmicznej.

15 - 26  STYCZNIA                          FERIE ZIMOWE

W czasie ferii grupy starszaków będą pracowały wg ciekawych projektów edukacyjnych.
Przewodnie tematy to:
•    Chiny
•    Kosmos
•    Zegary.
Dzieci wraz z nauczycielami przygotują siatkę pojęć i opracują pytania badawcze wg których będą przygotowywane zajęcia w kolejnych dniach.
Metoda projektów jest metodą nauczania, której istota polega na tym, iż dzieci realizują określone „duże” przedsięwzięcie w oparciu o przyjęte wcześniej założenia.

24  STYCZNIA           WYCIECZKA  DO  TEATRU  LALKA pt. „KRAWIEC NITECZKA”
                                                                 Tygryski, Miśki, Kaczorki, Skrzaty

24 STYCZNIA wycieczka do teatru Lalka dla grup : Tygryski, Miśki, Kaczorki i Skrzaty pt.”Krawiec Niteczka” . Akcja teatralnej adaptacji baśni Kornela Makuszyńskiego rozpięta została pomiędzy pracownią krawiecką a… niebem. Droga, jaką odbywa tytułowy bohater pełna jest przygód i niebezpieczeństw. W lalkowym przedstawieniu przyjaźń zostanie wystawiona na niejedną próbę, a serce nie raz zabije mocniej ze strachu albo z miłości.