3 PAŹDZIERNIKA         DZIEŃ UŚMIECHU
Tego dnia odwiedzi nas prawdziwy cyrkowy Klaun, Pan Kluseczka.

14 PAŹDZIERNIKA             DZIEŃ NAUCZYCIELA oraz  10 URODZINY PUCHATKA

W dniu 14 października będziemy obchodzić w naszym przedszkolu wielkie święto. Będzie to oczywiście Dzień Nauczyciela oraz wielki jubileusz naszego Przedszkola PUCHatek, które obchodzi swoje 10 lecie.
Z tej okazji grupy: Żabki i Kociaki przygotują małą inscenizację sceniczną. Uczcimy święto PUChatka wręczając wszystkim Paniom pracującym w naszym Przedszkolu dyplomy Najlepszych „Puchatkowych” Nauczycieli.
17 PAŹDZIERNIKA                   WARSZTATY ZE ZWIERZĘTAMI

Dnia 17 października przyjadą do nas Mali Odkrywcy zwierząt. Tym razem dzieci poznają świnki Skinny, które przypominają małe hipopotamy. Zaprosimy dzieci na niezwykłą podróż pociągiem po sawannie. Odwiedzą nas Chrupcio i Pupcio, które w naszym towarzystwie zjedzą trochę jarzynek.

PII

9:30 - 10:10 TYGRYSKI

10:10 - 10:50 KOCIAKI

10:50 - 11:30 SŁONECZKA

PI

11:40 - 12:20 MIŚKI

12:20 - 13:00 ŻABKI

13:00 - 13:40 SKRZATY

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20 PAŹDZIERNIKA    PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKÓW

20 października w naszym przedszkolu, Puchatkowym próbom zostaną poddani nasi najmłodsi podopieczni. Wspólne zabawy i konkursy zakończą się uroczystym przyjęciem do grona Przedszkolaków. Każdy nowy przedszkolak otrzyma dyplom.

Informacja dla Rodziców: Pasowanie jest wydarzeniem wewnętrznym, bez udziału Rodziców, który, biorąc pod uwagę krótki okres adaptacji, mógłby zakłócić uroczystość.
21 PAŹDZIERNIKA     WYCIECZKA DO SGGW
                                              Żabki i Kociaki
21 października na wycieczkę do uczelni SGGW pojadą dzieci z grup: Żabki i Kociaki. Przedszkolaki będą uczestniczyć w prelekcji o lesie i zwierzętach leśnych prowadzonej przez studentów tej uczelni. Lekcja ta wpisze się w cele edukacyjne związane z realizacją naszego programu Eko Przyjaciele Przyrody.

20 - 24 PAŹDZIERNIKA            DZIEŃ KUNDELKA

W dniach 20,21 i 24 października odbędzie się w naszym przedszkolu wielka akcja charytatywna polegająca na pomocy bezdomnym zwierzętom przebywającym w schronisku w Milanówku. Prosimy Rodziców o pomoc i zaangażowanie się w tę akcję. Pani Elżbieta Zwolska, osoba prowadząca schronisko, odwiedzi nasze przedszkole i opowie dzieciom co nie co na temat odpowiedzialności za pupila, którego bierzemy do domu.
Zapytana o sugestie w sprawie potrzebnych darów dla schroniska odpowiedziała, że mają więcej psów niż kotów, więc docenią szczególnie dary w postaci karmy mokrej i suchej dla psów. Przydadzą się także koce, preparaty przeciwkleszczowe, ewentualnie proszą o jakieś szelki dla psów.

25 PAŹDZIERNIKA       BAL JESIENNY
W dniu 25 października czeka nas wielki bal jesienny. Będą konkursy, zabawy i wesołe tańce oraz pląsy. Zrobimy także pokaz jesiennej mody. Zapraszamy Państwa do przygotowania dla dzieci strojów inspirowanych bogactwem jesiennych darów. Zachęcamy do wykorzystania kolorowych liści, jarzębiny, kasztanów, żołędzi, czy też wykonania np. Spódniczki z krepiny, czy wesołej muchy do koszuli.

Informacja dla Rodziców: prosimy o przygotowanie dzieciom jesiennych strojów balowych

27 PAŹDZIERNIKA     WYCIECZKA DO OPERY

Grupa Słoneczek, wyruszy na wycieczkę "W poszukiwaniu operowych dźwięków".