8 STYCZNIA WARSZTATY Z GEKONAMI

Pragnąc przybliżyć dzieciom te niezwykle stworzenia  zorganizowaliśmy warsztaty przyrodnicze,                na których przedszkolaki  poznają  ich stadną naturę, oswoją się z ich wyglądem oraz dowiedzą się, dlaczego ich skóra pokryta jest łuskami . Tego dnia szukać również będziemy odpowiedzi na pytania czy posiadają umiejętność  zmiany ubarwienia i noszenia ciężarów, gdzie na świecie występuję ich największa liczebność gatunkowa i czy lubią towarzystwo ludzi . Wspólnie wykonamy ich przestrzenne sylwetki i nie zabraknie także  pamiątkowych zdjęć . Mamy nadzieję, że spotkanie to, rozbudzi w naszych dzieciach zamiłowanie do egzotycznych zwierząt i stanie się pretekstem do pogłębiania wiedzy na temat wyjątkowego świata jaszczurek.
--------------------------------------------
15 STYCZNIA BAL KARNAWAŁOWY

Zapraszamy wszystkie Przedszkolaki na taneczną zabawę karnawałową , która poprowadzą aktorzy z teatru Prima.  Tego dnia czeka nas mnóstwo atrakcji,  a wyjątkowi animatorzy zadbają o to, by każdy doskonale spędził  czas. Zachęcamy wszystkie przedszkolaki  do przebrania się w stroje balowe lub wcielenie się w ulubionych bohaterów baśniowych.  Jednocześnie informujemy, że w tym dniu   może ulec zmianie organizacja śniadania, o czym poinformujemy Państwa w kolejnym mailu.
Grupy Kociaki, Tygryski, Żabki oraz Smoki rozpoczynają Bal o godzinie 9.30
Starszaki – Kaczorki, Misie, Skrzaty i Słoneczka o godzinie 11.00.

---------------------------------------------------------
17 STYCZNIA SPEKTAKL DLA DZIECI W WYKONANIU GRUP- KACZORKI I MISIE

W tym wyjątkowym dniu zaprosimy wszystkie przedszkolaki na przedstawienie w wykonaniu najstarszych grup Misiów i Kaczorków . W przedszkolu P1 obejrzymy misiowych aktorów w  „ Bajce o szczęściu” zaś Kaczorki przybliżą widzom z P2 „ Opowieść wigilijną” . Życzymy wszystkim uczestnikom ( widzom i aktorom ) doskonałej zabawy i wierzymy ,że koleżeńskie spektakle staną się wkrótce  naszą tradycją.

---------------------------------------------------------
21 I 22 STYCZNIA    UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

----------------------------------------------------------
23 STYCZNIA                 DZIEŃ SPECJALNY „WODA”
Po raz kolejny chcemy pochylić się nad zdrowymi nawykami, dlatego zapraszamy dzieci do udziału                 w kolejnym dniu specjalnym w formule warsztatowo – kulinarnej. Przedszkolaki nie tylko poznają            i zdegustują różnego rodzaju wody pitne, ale również wysłuchają wielu ciekawostek na temat niezwykłych akwenów wodnych na świecie, poznają zwierzęta morskie oraz wykonają smakowe lemoniady.  Nauczymy się również  sposobów oszczędzania wody i  dowiemy się, jak dużo jest jej                 w owocach, warzywach czy ciele człowieka. Mamy nadzieję , że w ten sposób zachęcimy nasze przedszkolaki do umiejętnego i świadomego sięgania po nią w codziennej diecie oraz uwrażliwimy wszystkich na konieczność dbania o jej zasoby.
-----------------------------------------------------
29 STYCZNIA                DZIEŃ SPECJALNY „ZEBRA”

W tym miesiącu czeka na projekt badawczy pod hasłem „Zwierzęta egzotyczne”. Chcąc  uatrakcyjnić jego formułę , przybliżymy naszym przedszkolakom mieszkankę  sawanny czyli zebrę. Tego dnia poznamy nie tylko jej tryb życia, ale również dowiemy się, komu użyczyła swoją nazwę
( pasy na przejściu dla pieszych, ciasto). Starszaki upieką  aromatyczne ciasto - zebrę , a maluchy utrwalą bezpieczny sposób poruszania się na pasach.  Oczywiście nie zabraknie wspaniałych  działań plastycznych i interesujących zagadnień przyrodniczych.

--------------------------------------------------
Kółko ekologiczne dla 5,6 latków

Od stycznia raz w miesiącu odbywać się kółko ekologiczne prowadzone przez wychowawczynię  Misiów p. Katarzynę Antolak. Najstarsze Przedszkolaki ( Misie,  Kaczorki, Skrzaty) będą miały okazję nauczyć się,  jak dbać o środowisko, pielęgnować zdrowe nawyki i podejmować właściwe eko- wybory.  Tematem  styczniowych zajęć „ Czym bawili się nasi dziadkowie”. Dzieci będą miały okazję poznać sposoby  spędzania czasu wolnego z dala od komputera i  od  telewizora, dostrzec korzyści                                    z wykorzystania przedmiotów codziennego użytku w formie zabawek (teatrzyk na stoliku )  oraz dowiedzieć się ,jakie  zabawy plenerowe dawniej sprawiały radość dzieciom.

---------------------------------------------------
Konsultacje z psychologiem
Rodziców, który wyrażają chęć, by w styczniu uczestniczyć w indywidualnych konsultacjach z psychologiem prosimy o zapisania się w biurze w budynku P1.  Jednocześnie informujemy, że konsultację  trwać będą 30 minut, a o terminie styczniowym poinformujemy Państwa po 8.01.