2 PAŹDZIERNIK         DZIEŃ DRZEWA
Podczas warsztatów przyrodniczych poznany budowę drzewa, omówimy ciekawostki dotyczące nietypowych bądź niezwykłych gatunków drzew występujących w Polsce i na świecie, odpowiemy na pytanie czy drzewa się potrafią komunikować i dlaczego warto się do nich przytulać. W ramach praktycznych działań porównamy przekrój wybranych drzew, nauczymy się określać ich wiek oraz stworzymy grupowe zielniki. Tego dnia zachęcamy wszystkie  Przedszkolaki, by ubrały się na zielono lub brązowo.
14 PAŹDZIERNIK- DZIEŃ NAUCZYCIELA
W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej grupy Skrzatów i Kaczorków przygotują dla Wszystkich Cioć i Przedszkolaków teatralną niespodziankę. Dobrej zabawy i uśmiechu na pewno nie zabraknie.
16 PAŹDZIERNIK- DZIEŃ OWSIANKI
Dzień owsianki stanie się doskonalą okazją do propagowania zdrowych nawyków żywieniowych i zachęcenia wszystkich do dokonywania właściwych wyborów i próbowania nowych smaków. Przedszkolaki poznają gatunki wybranych zbóż, omówią sposoby przygotowania słodkich i wytrawnych owsianek oraz dowiedzą się, skąd wywodzi się to tradycyjne śniadanie.                  W ramach koła kulinarnego każda grupa zrobi i skosztuje własną wersję owsianki, a w naszych galeriach grupowych zawisną dzieła wykonane                        z płatków  i ziaren.
17 PAŹDZIERNIK- PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
Na wielkie wydarzenie zapraszamy najmłodszych: Kociaki i Żabki oficjalnie zostaną Pasowani na Prawdziwego- Puchatkowego Przedszkolaka. Konkursy, zabawy i wyzwania kulinarne umożliwią dzieciom zdobycie tego niezwykłego tytułu. Tego dnia nikt nie wyjdzie z przedszkola bez dyplomu, znaczka lub mini niespodzianki. Przypominamy, że Uroczystość ta ma formułę wewnętrzną ( bez udziału Rodziców), a jej przebieg można będzie śledzić na obszernych fotorelacjach facebookowych. Wierzymy, że tego dnia wszystkim pogratulujemy dzielności i do tej chwili Maluszki z uśmiechem będą przekraczać próg swojej Sali.
17 października zaszczytu Pasowania na Starszaka dostąpią również Misie. Gratulujemy Zerówkowiczom i czekamy na wasze małe i duże sukcesy.

23 PAŹDZIERNIK- DZIEŃ KUNDELKA
W tym wyjątkowym dniu poznamy świat domowych pupili. Przedszkolaki będą mogły omówić  typowe zachowania psiaków i zrozumieć ich mowę ciała ( merdanie ogonem, warczenie czy kręcenie się wkoło własnej osi). Będziemy również szukać odpowiedzi na pytania, czego potrzebują pieski do szczęścia i jakiej opieki wymagają. Atrakcją będzie spotkanie z czworonożnym przyjacielem oraz pamiątkowe wspólne zdjęcia.
29 PAŹDZIERNIK- BAL JESIENNY
Jesień za oknem, dlatego zapraszamy wszystkie nasze Przedszkolaki na Bal Jesienny.  Tego dnia towarzyszyć nam będą zabawy taneczne, konkursy i liczne niespodzianki. Kostiumy lub stroje w  jesiennych kolorach mile widziane. Na zakończenie Balu zjemy marchewkowe ciasto i udamy się na jesienny spacer.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 30 PAŹDZIERNIK- WARSZTATY Z JEŻAMI „DOKĄD JESIENIĄ TUPTA JEŻ”
Październik zakończymy warsztatami przyrodniczymi z udziałem kolczastych milusińskich. Przedszkolaki będą miały niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, jak wygląda to zwierzę, jaka jest jego ulubiona dieta i dlaczego niektóre                   z osobników nie mają kolców. Mamy nadzieję, że to wspaniale doświadczenie rozbudzi w naszych Przedszkolakach miłość do zwierząt i marzenia o staniu się np. weterynarzem.