2 WRZEŚNIA        INAUGURACJA ROKU  PRZEDSZKOLNEGO

2 września nastąpi Inauguracja Roku Przedszkolnego, wówczas Przedszkolaki poznają swoje sale, porozmawiają o rytmie dnia oraz spędzą wspaniały czas na zabawach integrujących. Wszystkim Przedszkolakom życzymy  sukcesów i wytrwałości  w dążeniu do celu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

16 WRZEŚNIA                  DZIEŃ KREDKI

16 września obchodzić będziemy dzień specjalny Kredki.  Dzieci będą miały okazję dowiedzieć się jakie są rodzaje kredek, kto je wynalazł i jak wygląda proces ich produkcji.                 W ramach działań praktycznych poznamy różne techniki plastyczne,                              stworzymy grupowe arcydzieła oraz będziemy eksperymentować z kolorami. Dodatkową atrakcją będzie zbudowanie mini jaskini i pozostawienie w niej wnętrzu  indywidualnych ściennych malowideł. Tego dnia do przedszkola dzieci mogą przynieść ulubione zestawy kredek.

25 WRZEŚNIA                 DZIEŃ ŚLIWKI

25 września zorganizujemy święto Śliwki, podczas, którego poznamy wygląd,                      smak i nazwę najpopularniejszych śliwek, weźmiemy udział w kółku kulinarnym                               i podejmiemy próbę zwarzenia naszych eksponatów, by wyłonić rekordzistę.
Wskażemy wartości odżywcze tego owocu i zachęcimy wszystkich do degustacji,                           by promować zdrowe nawyki w myśl zasady „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy. Finałową aktywnością będzie zorganizowanie wystawy śliwkowych prac.

30 WRZEŚNIA                DZIEŃ CHŁOPCA

30 września zaprosimy wszystkich do świętowania Dnia Chłopca. Nie zabraknie niespodzianek, konkursów ( np. na najpopularniejsze imię chłopięce w naszym przedszkolu) sportowych wyzwań, zabaw taneczno- muzycznych i pięknych laurek dla naszych uroczych Kolegów. Liczymy, że ten dzień pełen będzie uśmiechów i pozytywnej energii.

We wrześniu spotkamy się Państwem na zebraniach organizacyjnych, w czasie których zostaną przedstawieni Państwu nauczyciele, omówimy zasady pracy na bieżący rok przedszkolny i zapoznamy Państwa z ofertami i programami zajęć dodatkowych oraz fakultatywnych. Zebrania odbywać się będą w dniach:

Tygryski i Kociaki (P2) godz. 16:30
Misie i Skrzaty (P1) godz. 17:15
Słoneczka i Kaczorki (P2) godz. 16:30
Żabki i Smoki (P1) godz. 17:15

Kalendarium zajęć pokazowych

9 września-     Experiments are fun  Kaczorki
13 września  - Experiments are fun   Skrzaty
12 września -  Zajęcia szachowe - Smoki, Kaczorki, Skrzaty, Słoneczka, Misie
13 września  -  Legorobotyka - Smoki, Kaczorki, Skrzaty, Słoneczka, Misie
16 września-    Taniec -Żabki, Smoki, Kaczorki, Skrzaty, Słoneczka, Misie
17 września-    Ceraminka  -Smoki, Kaczorki, Skrzaty, Słoneczka, Misie
19 września    Funny Judo -Smoki, Kaczorki, Skrzaty, Słoneczka, Misie

Mamy nadzieję, że nowy rok przedszkolny będzie pełen wrażeń i nowych bodźców dla naszych podopiecznych, a każdy mijający dzień będzie powodem, aby nieść radość i satysfakcję.