6 MARCA  WARSZTATY DLA RODZICÓW
Jak często zastanawiamy się , dlaczego nasze dziecko, wierci się , kręci?
Zadajemy sobie pytanie czy coś złego się nie wydarzyło , skoro miewa takie trudności?
Wielu nauczycieli zastanawia się , skąd biorą się trudności u dzieci  ze skupieniem uwagi i wykonaniu zadania do końca, lub dlaczego dane dziecko nie uczestniczy w zajęciach ?
Jest wiele wyjaśnień, zarówno wynikających z psychologii rozwoju dziecka, stosowanych metod wychowawczych , biologicznych prawidłowości rozwoju. Pośród nich możemy znaleźć hasło : Integracja Sensoryczna, to nic innego jak współpraca wszystkich systemów zmysłów. Wynika z  jakości i możliwości przetwarzania sensorycznego, które daje nam nasz mózg i nasze ciało. Iloma zmysłami odbieramy świat? Jeśli chcecie się Państwo dowiedzieć więcej  na temat tego, jak postrzega świat dziecko z nieprawidłowościami przetwarzania sensorycznego  i jak można mu pomóc pokonywać  trudności- Serdecznie zapraszamy na spotkanie
Anna Luba , terapeuta i diagnosta Integracji Sensorycznej ,  terapeuta ręki , trener I* Umiejętności Społecznych , nauczyciel wychowania przedszkolnego z wychowaniem muzyczno-ruchowym.

8 MARCA DZIEŃ KOBIET
Tego dnia pomyślimy w szczególny sposób o miłych dziewczynkach i paniach z naszego najbliższego otoczenia. Chłopcy w każdej grupie złożą życzenia dziewczynkom, nie obędzie się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. Dzieci wykonają prace plastyczne zadedykowane paniom. Z dziewczęcych buź uśmiech nie zejdzie przez calutki dzień, a chłopcy staną się prawdziwymi gentelmanami.
Wszystkie panie i dziewczynki podziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.

13 MARCA WYCIECZKA DO MUZEUM KOLEJNICTWA
             Kociaki, Kaczorki, Tygryski, Misie, Skrzaty
13 MARCA grupy: Kociaków, Kaczorków, Tygrysków, Miśków, Skrzatów wyjadą do Stacji Muzeum, dawniej Muzeum Kolejnictwa, gdzie wezmą udział w lekcji muzealnej pt. „Od parowozu do pendolino”. Co to jest kolej i z czego się składa? Czym różni się parowóz od lokomotywy spalinowej i elektrowozu? Skąd parowóz bierze wodę, a pendolino prąd? Na te i inne pytania poszukamy wspólnie odpowiedzi podczas lekcji.Stacja Muzeum przejęła zbiory po zlikwidowanym z dniem 31 marca 2016 r. Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Obecną siedzibą Stacji jest dawny dworzec Warszawa Główna Osobowa, znajdujący się przy ul. Towarowej 3, w pobliżu Placu Zawiszy, na styku trzech warszawskich dzielnic: Woli, Śródmieścia i Ochoty.Stacja Muzeum gromadzi zabytki techniki kolejowej, takie jak tabor kolejowy, elementy infrastruktury kolejowej, a także pamiątki związane z historią kolejnictwa w Polsce m.in.: mapy kolejowe, modele i makiety kolejowe, sztandary stowarzyszeń pracowników kolejowych z okresu międzywojennego, zegary i zegarki, lampy, telefony i mundury kolejowe, dokumenty, fotografie itp. Stacja prowadzi bogatą działalność wystawienniczą, edukacyjną i naukową.
           Wyjazd 8.00
           Śniadanie 7.30

11- 15 MARCA TYDZIEŃ IRLANDZKI
W trakcie tygodnia Irlandzkiego poznamy symbole tego zielonego kraju oraz historię związaną z Dniem Świętego Patryka. W naszym przedszkolu zagoszczą tajemnicze skrzaty i będzie dominował kolor zielony

15 MARCA  ZAJĘCIA OTWARTE
15 MARCA  zapraszamy rodziców z grupy Żabki na wspólną z dziećmi zabawę w czasie zajęć otwartych w tej grupie. Żabki zaprezentują zabawy w jakie bawią się ze swoimi Ciociami w czasie zajęć dydaktycznych. Zajęcia odbędą się o godzinie 9.30.

18 MARCA  EKOPROJEKT PANI KASI
18 MARCA  Pani Kasia zaprosi dzieci na zajęcia ekologiczne. Tym razem będzie to Dzień Morza. W marcu wybierzemy się na wyprawę po morzach i oceanach. Poznamy bogactwo różnorodnego świata, będziemy obserwować piękno i majestat niezmierzonych przestworzy morskich, poszerzymy nasze zainteresowanie światem podwodnych głębin, zwierząt, raf koralowych wzbudzających zachwyt. Stworzymy morze w butelce oraz zagramy w „Oceaniczne Bingo”

----------------------------------------------------------------------------------
18- 22 MARCA EKOLOGICZNY TYDZIEŃ
18- 22 MARCA  przed nami fantastyczna przygoda w Eko- tydzień. Będziemy bawić się samodzielnie robionymi Eko- zabawkami, będzie też -eko-moda, eko-piosenki, eko-guizy, a na koniec .....eko-bal.

21 MARCA DZIEŃ WIOSNY

21 MARCA  odbędzie się Dzień Wiosenny z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. W naszym Przedszkolu jest to Dzień Zielony, a więc  zachęcamy, aby tego dnia wszystkie dzieci przyszły do Przedszkola ubrane na zielono.
Nasze Panie Nauczycielki zamienią się w aktorki i wystąpią w przedstawieniu z cyklu „Nauczyciele- dzieciom”
pt. „Witaj Wiosno”
26 MARCA  DZIEŃ TEATRU
Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym jego rozwój, uaktywnia fantazję, a także marzenia i zainteresowania. Współczesne założenia metodyki nauczania języka dzieci w przedszkolu zalecają stosowanie technik teatralnych. Teatr to przede wszystkim wspomaganie kompetencji językowych dziecka. Naszą zabawę w teatr urozmaicą specjalne zajęcia teatralne, na które instruktor- Pani Izabela Stafecka przyniesie różne fascynujące akcesoria teatralne.
28 MARCA TEATR RODZICÓW
28 MARCA zaprosimy dzieci na fantastyczną przygodę, jaką będzie przedstawienie teatralne w wykonaniu ich rodziców. Będzie to niespodzianka dla dzieci. Rodzice z Grupy Teatralnej przygotują występ, który odbędzie się o 15.30 w PI oraz o 16.00 w PII.

27 MARCA WYCIECZKA DO BAJKOLANDII
27 MARCA Dzieci z grup Słoneczek i Smoków pojadą na wycieczkę do pobliskiej Bajkolandii.  Plan zabawy wygląda następująco:
- 1h dowolnej, swobodnej zabawy na konstrukcji
- 20 min przerwy na odpoczynek i drugie śniadanie
- 40 min warsztatów sensorycznych z animatorką. Każde dziecko wykonuje własną pracę, do wyboru kolorowe glutki- slime lub modelowanie zwierząt z masy solnej ( np. hasło przewodnie "ocean" dzieci wymieniają, poznają i samodzielnie wykonują zwierzątka, żyjące w środowisku wodnym)
Śniadanie: 8.45
Wyjazd: 9.15