9 LISTOPADA       KONCERT PATRIOTYCZNY

Z okazji zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości, grupa „Miśki” wystąpi przed kolegami i koleżankami z pozostałych grup z przedstawieniem patriotycznym połączonym z koncertem piosenki patriotycznej. My jako przedszkole chcemy się włączyć w obchody tego niezwykle ważnego Święta dla kształtowania naszej tożsamości narodowej.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 LISTOPADA          WARSZTATY PODRÓŻNICZE

Odbędą warsztaty podróżnicze. Wybierzemy się w daleką podróż palcem po mapie do Madagaskaru. Dowiemy się, między innymi, że ponad 90% malgaskiej dzikiej przyrody nie występuje w żadnym innym miejscu na Ziemi. Poznamy także przyprawę wanilii, której Magadaskar jest największym producentem na świecie. Wykonamy samodzielnie poczęstunek z owoców egzotycznych.

16 i 19 LISTOPADA      SESJA FOTOGRAFICZNA

14 i 16 LISTOPADA odbędzie się w przedszkolu sesja fotograficzna do kalendarzy i zdjęć świątecznych.
16 listopada – sesja do kalendarza
19 listopada – sesja świąteczna

Informacja dla Rodziców: Prosimy o odświętne (wg własnego uznania) ubranie dzieci do zdjęć.

16 LISTOPADA        WYCIECZKA DO BIURA TROPICIELI ILUZJI

Dzieci z grup: Kociaki, Tygryski, Miśki, Kaczorki i Skrzaty pojadą na wycieczkę do Biura Tropicieli Iluzji. Dzieci poznają Biuro Tropicieli Iluzji i pomogą nieustraszonej parze bohaterów wytropić Złego Iluzjonistę w przedwojennej Warszawie. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia dzieci wezmą udział w niezapomnianym doświadczeniu:
Przedstawienie teatralne (ok. 40 minut): występ jednego z najlepszych iluzjonistów dziecięcych w Polsce, Konrada Modzelewski
Warsztaty (ok. 40 minut): po przedstawieniu dzieci wezmą udział w dodatkowych atrakcjach pod opieką animatorek. W trakcie zajęć zwiedzą:
– Tajny Warsztat Iluzjonisty – gdzie będą miały okazję zanurzyć się w świecie magii i samemu wypróbować jak działają rekwizyty Iluzjonisty;
– Pokój Zagadek (Escape Room) – pełne tajemnic Biuro, w którym dzieci rozwiążą kilka zagadek i otrzymają drobny upominek;
– Strefa Zdjęć – miejsce do zrobienia pamiątkowych zdjęć grupowych i indywidualnych z tematycznymi rekwizytami i z bohaterami Biura Tropicieli Iluzji.

Informacja dla Rodziców:  Wyjazd z Przedszkola o 9.00, powrót ok.13.00.

19 LISTOPADA           EKOPROJEKT PANI KASI

Pani Kasia zaprosi dzieci do udziału w EkoProjekcie. Tym razem poznamy ptaki i ich zwyczaje. Pod czujnym okiem Bociana Kajtka zastanowimy się dlaczego ptaki latają i dlaczego są w tej dziedzinie niedoścignione. Dowiemy się, jak ptaki przygotowują się do dalekich wędrówek. Czy robią przegląd techniczny piór? Ustawimy się w klucz i odlecimy do Afryki! Czyli tam, gdzie jaskółki, bociany i inni ptasi podróżnicy.

22 LISTOPADA           THANKSGIVING DAY

Dzieci wezmą udział w anglosaskim Święcie Dziękczynienia. Tego dnia w Naszym Przedszkolu  wszystkie Przedszkolaki poznają  zwyczaj obchodzenia Święta Dziękczynienia – Thanksgiving – w  Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Podczas zajęć Dzieci poznają historię Purytan płynących na staktu  Mayflower, który dotarł do USA. Dodatkowo Przedszkolaki poznają symbolikę związaną z tym Świętem.  Dzieci dowiedzą się więcej na temat tradycyjnych potraw znajdujących się na stołach Amerykanów oraz Kanadyjczyków.

25 LISTOPADA            DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

zaprosimy dzieci do udziału w zabawach z okazji Dnia Pluszowego Misia. Każdy może w tym dniu przynieść swojego ulubionego Misia, maskotkę. Przedszkolaki zostaną zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznają historię święta, wspólnie będą recytować wiersze o misiach, bawić się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotujemy wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku. Ten dzień w przedszkolu pełen będzie uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawi dzieciom z pewnością sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

28 LISTOPADA            TEATR W PRZEDSZKOLU

wszystkie dzieci z naszego przedszkola wezmą udział w przedstawieniu teatralnym w wykonaniu teatru Prima, które opowiada o przygodach Koziołka, jak wędruje przez świat, szukając Pacanowa. A przy okazji przeżywa i doświadcza tylu przygód, że starczyłoby ich spokojnie na obdzielenie jeszcze paru innych matołków. Zostaje indiańskim wodzem, ląduje na księżycu, traci głowę, wygrywa konkurs lotów narciarskich... przy okazji odkrywa parę prawd o sobie i o świecie, paru zarozumialcom uciera nosa, zwiedza pół ziemskiego globu i żyje pełnią koziego życia.
Spektakl „Koziołek Matołek” o godz. 11 w Sali Kaczorków.

30 LISTOPADA              ANDRZEJKI

Tego dnia czeka nas magiczny czas wróżb i zabaw w czarowanie, czyli czegoś, co każdy przedszkolak wprost uwielbia.
Nasze przedszkole zamieni się tego dnia w krainę czarów, a dzieci wyruszą w podróż po tej niesamowitej, magicznej krainie. Każda sala w Przedszkolu będzie inną magiczną krainą, a dzieci jak podróżnicy będą zwiedzać kolejno zaczarowane pomieszczenia.