4 MAJA                    „DZIEŃ FLAGI PAŃSTWOWEJ”

"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze - biel jest i czerwień..."
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste organizując  obchody tego święta w przedszkolu. Prosimy rodziców, aby w miarę możliwości ubrać dzieci w tym dniu w nasze barwy narodowe: biało- czerwone.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

8 MAJA                   ŚWIĘTO UNII EUROPEJSKIEJ

W Puchatku odbędą się obchody Święta Unii Europejskiej.
Tego dnia przedszkolaki dowiedzą się jak wygląda flaga Europy. Poznają maskotkę Unii – Syriusza. Zapoznają się z hymnem – „Odą do radości”, zatańczą tańce ludowe krajów unijnych. Wykonają flagi krajów należących do Unii. Głównym celem całego przedsięwzięcia było zapoznanie dzieci z symbolami i zwyczajami państw europejskich oraz kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej. Informacja dla Rodziców : dzieci ubrane tego dnia w barwach niebiesko-żółtych.

9 MAJA           SPEKTAKL TEATRALNY pt.”OJCIEC WIE NAJLEPIEJ”

Baśń Hansa Christiana Andersena to opowieść o tym, że zawsze warto jest zachować pogodę ducha. Nie ważne, jak życie potrafi dać w kość, w rodzinie należy trzymać się razem i wspierać się, a los na pewno się odmieni. Dzieci wraz z głównym bohaterem, ojcem, wyruszą w podróż pełną atrakcji. W jej trakcie spotkają wiele ciekawych postaci oraz nauczą się, że nigdy nie można się poddawać. W spektaklu występują aktorzy oraz lalki, pojawiają się piosenki na żywo, a także pokaz żonglerski.

11 MAJA                     DZIEŃ STRAŻAKA

Jednym z celów przedszkola jest uczenie najmłodszych dbałości o własne bezpieczeństwo . Chcemy, aby każde dziecko wiedziało, pod jaki numer zadzwonić, kiedy dzieje się coś złego oraz jak zareagować, gdy w niebezpieczeństwie  jest ktoś inny. To ważne, aby  mały człowiek, wiedział, jak się zachować w sytuacji zagrożenia oraz gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić.
Obchodzone przez nas Święto Strażaka będzie okazją, aby te zasady odnowić i sobie przypomnieć.
Porozmawiamy także o ciężkiej i niebezpiecznej pracy Straży pożarnej związanej nie tylko z gaszeniem pożarów.

12 MAJA                      POKAZY TANECZNE

W sobotę w Domu Kultury Artbem odbędą się pokazy taneczne w wykonaniu naszych przedszkolnych grup dzieci, które uczęszczają na zajęcia z tańca. Początek naszych występów jest przewidziany na godzinę 12.00. Szczegóły podamy w terminach bliższych występowi.

16 MAJA           WARSZTATY PODRÓŻNICZE „MAGICZNE MAROKO”

Na naszych warsztatach „Magiczne Maroko” dzieci będą mieć okazję:
Zmierzyć marokańskie stroje i nakrycia głowy,
Dowiedzieć się ciekawostek o etnicznych instrumentach takich jak hamsa, gnaoua, czy bęben,
Napić się marokańskiej herbaty,
Poznać sekrety marokańskich farbiarni,
Zanurzyć palec w piasku Sahary i poznać jej mieszkańców,
Zapalić Lampę Aladyna i usiąść na marokańskim dywanie.
Jak zapalić lampę oliwną?? Czy marokańskie dywany latają? Jak wygląda życie berberyjskich dzieci? Na te i wiele innych pytań dzieci znajdą odpowiedź w trakcie naszych warsztatów. Wybierzemy się razem na Saharę, do farbiarni skór i tkanin oraz na parzoną w srebrnym imbryku herbatę. Dzieci poznają zapach marokańskiego domu i dźwięk tradycyjnych instrumentów.

17 MAJA       WYCIECZKA DO TEATRU CAPITOL NA PRZEDSTAWIENIE
                                „CUDOWNA LAMPA ALLADYNA”

Słoneczka, Kociaki, Żabki

Będzie to opowieść o zaczarowanej lampie, z ukrytym w niej, spełniającym wszystkie życzenia duchem Dżinem. Jest to jedna z najbardziej znanych baśni z „Księgi Tysiąca i Jednej Nocy”. Przepełniona magią i tajemnicą bajka powstała właśnie na podstawie tej historii oraz jednej z „Klechd sezamowych” Bolesława Leśmiana.
Spektakl opowiada przygody młodego Aladyna i Czarnoksiężnika Roeoendera. Czarnoksiężnik pragnie za wszelką cenę dostać się do jaskini pełnej skarbów i zdobyć wyjątkową lampę. Jednak dostęp do tej kryjówki ma jedynie Aladyn. Czarodziej postanawia więc odnaleźć młodzieńca i podstępem nakłonić go do wejścia do skarbca. I gdy magiczny przedmiot ze spełniającym życzenia duchem jest już na wyciągnięcie ręki Roeoendera, sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. W czyje ręce trafi dająca władzę niezwykła lampa? Jak potoczą się losy perskiego chłopca? Czy spełnienie wszystkich życzeń może zagwarantować szczęście? W ten wyjątkowy, magiczny i baśniowy świat wprowadzą widzów zapierające dech w piersiach, nowoczesne projekcje multimedialne.

Informacja dla Rodziców:
* Śniadanie w przedszkolu o 8:00
* Wyjazd z przedszkola przewidziany jest na 9:00, powrót ok. 12:30.

18 MAJA             WYCIECZKA DO OBIEKTU JULINEK
                                                   Miśki, Tygryski

Dzieci będą mogły skorzystać w tym miejscu z parku linowego, zabawy w krainie dmuchawców, mini Golfa, rajdów mini samochodami elektrycznymi, zabawy w strefie animacji i oczywiście pięknego dużego placu zabaw. Na miejscu zjedzą także obiad.

Informacja dla Rodziców:
* Śniadanie w przedszkolu o 8:00
* Wyjazd z przedszkola przewidziany jest na 9:00, powrót ok. 15:30.

21 MAJA                         DZIEŃ KOSMOSU

Celem obchodów Dnia Kosmosu, ustanowionego z inicjatywy amerykańskich astronautów, jest upamiętnienie wydarzeń, związanych z badaniami przestrzeni kosmicznej. Dzień ten ma też zachęcać zwykłych ludzi do zgłębiania tajemnic wszechświata.

24 - 25 MAJA                     DNI RODZINY

Serdecznie zapraszamy na Dni Rodziny, które obchodzimy, jak co roku w sposób uroczysty,
organizując występy dzieci dla Rodziców a także wspólny poczęstunek.
Zapraszamy Rodziców w następujących godzinach:

24 maja:
15.00 Smoki