3 KWIETNIA               NIESPODZIANKI WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA

Pierwsze zabawy po Świętach Wielkanocnych muszą być świąteczne. W naszym przedszkolu dzieci będą zaproszone do poszukiwania czekoladowego zajączka. Aby go znaleźć trzeba będzie wykonać pewne świąteczne zadania. Na każdego kto stanie do działania, czeka słodka nagroda

11 KWIETNIA                        DZIEŃ KSIĄŻKI

W ramach propagowania czytelnictwa poprzez zainteresowanie książką i czytaniem, urządzimy w przedszkolu Dzień Pani Książki.
Prosimy, aby tego dnia każde dziecko przyniosło ze sobą do przedszkola swoją ulubioną książkę, którą będzie mogło zaprezentować swojej grupie.

12 KWIETNIA              TEATRZYK BLASZANY BĘBENEK „KOT W BUTACH”

Ten spektakl to baśniowa opowieść o przygodach tytułowego magicznego kota, który przemawia ludzkim głosem i chodzi w pięknych, skórzanych butach. Dzięki swojemu sprytowi kot ten odmienia życie młodego młynarczyka, wygnanego w świat przez nieczułych braci. Biedny chłopiec zostaje bogatym markizem, udaje mu się zamieszkać we wspaniałym pałacu i żeni się z piękną i dobrą królewną.
Jak we wszystkich naszych przedstawieniach spektakl ten jest bogaty w muzykę, śpiew, tańce i zabawy, w których dzieci biorą czynny udział. Między innymi pomagają kotu złapać animowanego bażanta oraz mogą posłuchać trzech piosenek zaśpiewanych na żywo.
„Kot w butach” uczy pokonywać trudności, a także tego, dlaczego należy pomagać najbliższym.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

18 KWIETNIA                MALI ODKRYWCY ZWIARZĄT – SURYKATKA

Dzieci spotkają się ze zwierzątkiem zupełnie nowym i zaskakującym, które nigdy wcześniej nie było w naszym przedszkolu.
Budyń to zwierz wyjątkowy taki . Ma na sobie charakterystyczne znaki .
Okulary przeciwsłoneczne oczy mu  zabezpieczają ,
Pazurki kopać w piasku pozwalają ,
Ciekawski i przyjacielski jest niesamowicie ,
Zresztą sami niedługo zobaczycie tego gagatka ,
Budyń to po prostu psotna surykatka.

20 KWIETNIA                               DZIEŃ ZIEMI

Obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. W Puchatku będzie to czas zajęć poświęconych ekologii, zorganizujemy ekologiczny quiz, w którym starszaki będą mogły zabłysnąć swoją wiedzą na ten temat, a młodsze dzieci kibicując uzyskają wiedzę dotyczącą dbania o naszą planetę.

25 KWIETNIA                      WYCIECZKA DO DOLINY BOBRÓW

Kaczorki, Skrzaty, Miśki, Tygryski, Żabki, Kociaki, Słoneczka

Dzieci wybiorą się na całodzienną wycieczkę do niezwykle interesującego miejsca, Doliny Bobrów. Jest to przepiękne gospodarstwo agroturystyczne położone w miejscowości Wólka Dłużewska. Miejsce to wyspecjalizowane jest w organizowaniu atrakcyjnych zajęć dla grup przedszkolnych.
Program wycieczki w Dolinie Bobrów:
godz. 10.00- 10.30 - powitanie Gości przez gospodynie ubrane w strój ludowy kołbielski typowy dla regionu.
Czas na drugie śniadanie i rozprostowanie nóg po podróży.
Godz. 10.30 - podział uczestników na grupy ( w mniejszych grupach pracujemy co sprzyja lepszej dogodności przy udziale w zajęciach, grupy wymieniają się nawzajem zajęciami)
Wśród zajęć między innymi:
- wypiek chleba,
- poszukiwanie skarbów z wykrywaczem metali oraz gry i zabawy z dawnych lat,
- rolnictwo - zwiedzanie stodoły z maszynami i urządzeniami rolniczymi - sposoby ich zastosowania i upraw, zboża i ich rodzaje, uprawa, młocka cepami, warsztat tkacki - przędzenie na kołowrotku i tkanie na krosnach, pranie na tarze.

Informacja dla Rodziców:
Wyjazd 8:30