3 LISTOPADA         DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Tego dnia obchodzimy w Przedszkolu dzień Postaci z Bajek. Poprowadzimy szereg zabaw związanych ze znanymi dzieciom bajkami i baśniami. Będzie to doskonała okazja do przypomnienia sobie ważnych bajkowych postaci i zwrócenia uwagi na ich cechy wspólne. Dzieci będą tańczyły w baśniowych pląsach, a także wezmą udział w quizach dotyczących wiedzy na temat bajek.

Informacja dla Rodziców:  Zapraszamy do przyniesienia elementów strojów związanych z postaciami z ulubionych baśni, np. Czerwonego Kapturka. W ramach tego dnia zapraszamy Państwa do projektu domowego: wykonania wraz ze swoim dzieckiem obrazka przedstawiającego ulubioną postać z bajki. Prosimy, aby obrazek był ozdobiony w jakiś rodzaj ramki. Wszystkie prace planujemy wywiesić na korytarzach przedszkola, aby stało się ono tego dnia prawdziwym królestwem baśni i bajek
6 LISTOPADA          WYCIECZKA DO FARMY 4 PORY ROKU
Dzieci z grup Kaczorki, Skrzaty, Tygryski i Miśki pojadą na wycieczkę do Farmy 4 pory roku, gdzie wezmą udział w warsztatach pt. „Spiżarnia przysmaków”. Na farmie dzieci będą mogły oprócz swobodnej zabawy  poznać tradycyjne metody hodowli zwierząt i uprawy roślin.

Informacja dla Rodziców:  Wyjazd o godz. 9:00, powrót – 13:30
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8 LISTOPADA            KOLOROWE KREDKI

Dzieci z grupy Tygrysków wraz ze swoimi Ciociami wystąpią w przedstawieniu, nad którym pracowały już w październiku. Przedstawienie nosi tytuł „Kolorowe kredki” a każdy Tygrysek zamieni się w kredkę w swoim ulubionym kolorze. Zostały na nie zaproszone wszystkie pozostałe przedszkolaki, które będą dzielnie wspierać swoich przyjaciół gromkimi brawami.
9 LISTOPADA       KONCERT PATRIOTYCZNY
9 LISTOPADA  z okazji zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości, grupa „Żabki” wystąpi przed kolegami i koleżankami z pozostałych grup z przedstawieniem patriotycznym połączonym z koncertem piosenki patriotycznej.
13 LISTOPADA          WARSZTATY PODRÓŻNICZE
Odbędą się kolejne zajęcia z cyklu „Warsztatów podróżniczych”. Tym razem nasz Gość, Podróżnik, opowie nam o wyprawie do Indii. Warsztaty pt.: „Kolorowe Indie” to dawka egzotycznej, dalekiej podróży odbytej w bezpiecznych, przedszkolnych warunkach. Dzieci będą miały okazję poznać muzykę i taniec indyjski a także zobaczyć i przymierzyć oryginalne stroje indyjskich dzieci.
20 i 16 LISTOPADA        SESJA FOTOGRAFICZNA
20 i 16 LISTOPADA odbędzie się w przedszkolu sesja fotograficzna do kalendarzy i zdjęć świątecznych.
                           20 listopada – sesja zdjęciowa świąteczna
                           16 listopada – sesja kalendarzowa

Informacja dla Rodziców: Prosimy o odświętne (wg własnego uznania) ubranie dzieci do zdjęć.
24 LISTOPADA            DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
  Zaprosimy dzieci do udziału w zabawach z okazji Dnia Pluszowego Misia. Każdy może w tym dniu przynieść swojego ulubionego Misia, maskotkę.
Przedszkolaki zostaną zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznają historię święta, wspólnie będą recytować wiersze o misiach, bawić się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotujemy wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku.
Ten dzień w przedszkolu pełen będzie uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawi dzieciom z pewnością sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Informacja dla Rodziców:  Prosimy o przyniesienie misiów do przedszkola, mile widziane misiowe przebrania.
27 LISTOPADA        WYCIECZKA DO FARMY 4 PORY ROKU
Dzieci z grup Skrzaty, Żabki i Słoneczka pojadą na wycieczkę do Farmy 4 pory roku, gdzie wezmą udział w warsztatach pt. „Warsztaty Andrzejkowe”. W czasie zajęć poznają tradycje i obrzędy związane z obchodami Andrzejek po staropolsku.

Informacja dla Rodziców:  Wyjazd z Przedszkola o 9.00, powrót ok. 13.30.
27 LISTOPADA        WYCIECZKA DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO
                                                            Miśki + Tygryski
Dzieci z grup Miśki i Tygryski wybiorą się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego, gdzie wezmą udział w warsztatach „Wełna, len i jedwab”. Poza zajęciami edukacyjnymi, zwiedzą także aktualne wystawy muzeum, także wystawę świąteczną.

Informacja dla Rodziców:  Wyjazd z Przedszkola o 12.00, powrót ok. 15.00.
30 LISTOPADA            ANDRZEJKI
Tego dnia czeka nas magiczny czas wróżb i zabaw w czarowanie, czyli czegoś, co każdy przedszkolak wprost uwielbia. Nasze przedszkole zamieni się tego dnia w krainę czarów, a dzieci wyruszą w podróż po tej niesamowitej, magicznej krainie. Każda sala w Przedszkolu będzie inną magiczną krainą, a dzieci jak podróżnicy będą zwiedzać kolejno zaczarowane pomieszczenia.