LIPIEC

3 LIPCA          POWITANIE WAKACJI Z PODRÓŻNIKIEM
                                   PUCHATKIEM

3 LIPCA rozpoczniemy wakacje w przedszkolu uroczystym spotkaniem z gościem, Podróżnikiem Puchatkiem, który zaprosi nas do towarzyszenia mu w wakacyjnych podróżach. Podróżnik Puchatek będzie naszym przewodnikiem i wakacyjnym przyjacielem. Każdego dnia opowie nam historię swoich przygód, i zaprosi do zabaw tematycznych.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11 LIPCA                      MUZYCZNY BAL

"WAKACYJNE PODRÓŻE Z MUZYKĄ" to spotkania podczas których muzycznie przemierzymy różne ciekawe miejsca. Zaczarowaną łodzią udamy się do dżungli, gdzie poznamy zamieszkałe w niej zwierzęta. Afrykańskie rytmy będą nam towarzyszyć podczas nauki afrykańskich tańców w Afryce. Na Dzikim Zachodzie nauczymy się kręcić lassem i spotkamy Indian, z którymi potańczymy i pośpiewamy przy ognisku.

10.00- 11.00 Grupy Młodsze
                          11.00- 12.00 Grupy Starsze

19 LIPCA              WYCIECZKA DO KRAINY WESTERNU

Żabki-Kociaki, Słoneczka- Skrzaty i Tygryski- Miśki

Dzieci zobaczą w pełni wyposażone, malowane Tipi, które jest w stanie pomieścić nawet 50 osób.
Niewątpliwą atrakcją w Krainie Westernu jest Mini Zoo.
Zwierzęta w mini zoo są łagodne i przyjazne i tylko czekają aby dostać jakieś smakowite jabłko lub marchewkę. Są wśród nich jelenie, lama, małe owieczki, kozy, tybetański jak, papużki, struś emu, bażanty, świnki wietnamskie, króliki, kucyki i wiele innych.
Ponadto odbędzie się jazda 60-osobową ciuchcią . Wioska indiańska ma pełno atrakcji: wyścig przez indiański tor przeszkód, zwiedzanie namiotów tipi, malowanie twarzy, indiańskie zabawy zręcznościowe, część edukacyjna,  strzelanie z łuku i wiatrówki, płukanie złota w kopalni, mecz piłki country Ball, plac zabaw, karuzela, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, zjeżdżalnia linowa.

Informacja dla Rodziców: Wyjazd: 8.00, Śniadanie: 7:30, powrót, ok. 16.00
                  SIERPIEŃ

9 SIERPNIA         WYCIECZKA DO PLUSZAKOLANDII

Na wycieczkę do Pluszakolandii pojadą dzieci z grup łączonych Żabki-Kociaki, Słoneczka- Skrzaty i Tygryski- Miśki. Wśród atrakcji przewidziane są: konkurencje sportowe, zawody gokartowe, zabawa na dużej dmuchanej zjeżdżalni, lewitujące piłeczki, pływanie na łódeczkach, chodzenie w kuli wodnej, jeżdżące zwierzaki, trampolina, spongebob dmuchaniec, piankowy plac zabaw, sztuczna krowa i wiele, wiele innych.

28 SIERPNIA          „WAKACYJNE SPOTKANIA Z MUZYKĄ”
Popływamy w oceanie wraz z syrenami, a chcąc odpocząć poopalamy się na gorącym piasku. Kolejnym kierunkiem naszej podroży będzie Kraina lodu, gdzie  wsłuchamy się w opowieści Starego Morsa. Poznamy eskimoskie piosenki, tańce oraz zabawy małych Eskimosów. Na koniec udamy się do Krainy Smerfów, gdzie poznamy życie smerfnej wioski podczas urodzin Smerfetki. Podroż uwieńczy krótka wizyta w Krainie słodyczy.  Tańce, piosenki, ilustracje muzyczne , gra na instrumentach ,zabawy muzyczno - ruchowe- to wszystko okraszone zróżnicowanym zabarwieniem muzycznym.

10.00- 11.00 Grupy Młodsze
                              11.00- 12.00 Grupy Starsze

30 SIERPNIA                  BAL WAKACYJNY
Zaprosimy dzieci do udziału w balu wakacyjnym, w czasie, którego podziękujemy Podróżnikowi Puchatkowi za wakacyjne podróże w przedszkolu. Zaprezentujemy tańce, których nauczyliśmy się w czasie zajęć popołudniowych, zaśpiewamy wakacyjne piosenki.