4 LISTOPADA      DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Tego dnia obchodzimy w Przedszkolu dzień Postaci z Bajek. Poprowadzimy szereg zabaw związanych ze znanymi dzieciom bajkami i baśniami. Będzie to doskonała okazja do przypomnienia sobie ważnych bajkowych postaci i zwrócenia uwagi na ich cechy wspólne. Dzieci będą tańczyły w baśniowych pląsach, a także wezmą udział w quizach dotyczących wiedzy na temat bajek.
Informacja dla Rodziców: Zachęcamy do przyniesienia elementów strojów związanych z postaciami z ulubionych baśni, np. Czerwonego Kapturka.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9 LISTOPADA      MAŁE MĄDRALE - EKSPERYMENTY

W dniu 9 LISTOPADA będziemy gościć w naszym przedszkolu Panią Karin, która zaprosi dzieci do ciekawych eksperymentów w magicznej krainie Magnesji. Dzieci dowiedzą się w jaki sposób działa magnes. Czym jest pole magnetyczne, gdzie można znaleźć bieguny oraz jak można sprawić, by coś lewitowało? To tylko niektóre z pojęć poruszanych na zajęciach poświęconych magnesom. A od nich już tylko mały kroczek do wynalezienia prądu

10 LISTOPADA    obchodzić będziemy DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 LISTOPADA DZIECI Z GRUP: Skrzaty i Słoneczka przygotują „harcerski” występ z okazji nadchodzącego Święta odzyskania Niepodległości. Starszaki przedstawią pozostałym przedszkolakom w sposób przystępny znaczenie narodowego święta. Zaśpiewają także kilka piosenek patriotycznych, m.in. „Wojenko, wojenko”, czy „Płynie Wisła płynie”.

Informacja dla Rodziców: Prosimy Rodziców o ubranie dzieci w kolorach biało – czerwonych

15 LISTOPADA        TEATR GULIWER

GRUPY:  Żabki, Kociaki, Skrzaty i Słoneczka pojadą na wycieczkę autokarową do teatru Guliwer na bardzo ciekawe przedstawienie.

"Amelka, Bóbr i Król na dachu" to sztuka odwołująca się do dziecięcej wyobraźni. Jej autor zafascynowany poezją i fantazją bajek nadreńskich stworzył zupełnie nową historię. W tej dowcipnej, a nade wszystko poetyckiej zabawie skojarzeniami, odnajdujemy uniwersalną prawdę, że świat nieustannie się zmienia, że skromna dziewczyna może zostać księżniczką, Bóbr księciem, a Dynia ogromnym pałacem. Jest to opowieść o podróży grupy przyjaciół, którzy odkrywają prawdę o tym, kim są.

Informacja dla Rodziców: Wyjazd z przedszkola o 11.15, powrót ok.14.00.

16 LISTOPADA          TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

16 LISTOPADA  przyjadą do nas aktorzy z Teatru Bon Ton z Teatrzykiem dotyczącym „Savoir Vivre” pt. : „Stoliczku nakryj się”. Dzieci w przystępny i wesoły sposób zostaną zapoznane z etykietą przy stole, prawidłową postawą oraz odpowiednim odkładaniem sztućców. Po przedstawieniu, aktorzy wejdą do każdej z grup osobno i przeprowadzą warsztaty dotyczące treści przedstawienia, w czasie których każde dziecko osobiście doświadczy i przećwiczy odpowiednie zachowanie przy stole.

25 LISTOPADA            DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 LISTOPADA  zaprosimy dzieci do udziału w zabawach z okazji Dnia Pluszowego Misia. Każdy może w tym dniu przynieść swojego ulubionego Misia, maskotkę.Przedszkolaki zostaną zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznają historię święta, wspólnie będą recytować wiersze o misiach, bawić się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotujemy wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku.

Informacja dla Rodziców:  Prosimy o przyniesienie misiów do przedszkola, mile widziane misiowe przebrania.

LISTOPAD – GRUDZIEŃ        ZBIERANIE DARÓW W RAMACH AKCJI „SZLACHETNA PACZKA”

29 LISTOPADA              WYCIECZKA DO OPERY NARODOWEJ
                                                 Skrzaty

W dniu 29 LISTOPADA odbędzie się wycieczka dzieci z grupy Skrzaty do Opery Narodowej na ciekawe warsztaty pt. : „Poszukiwacze operowych dźwięków”.

Informacja dla Rodziców:  Wyjazd z Przedszkola o 9.40, powrót ok. 13.00.

30 LISTOPADA            ZABAWA ANDRZEJKOWA

W dniu 30 LISTOPADA czeka nas magiczny czas wróżb i zabaw w czarowanie, czyli czegoś, co każdy przedszkolak wprost uwielbia.
Nasze przedszkole zamieni się tego dnia w krainę czarów, a dzieci wyruszą w podróż po tej niesamowitej, magicznej krainie.